Účinné látky

Ovomukoidy a ovoinhibitory

Pokud trpíte alergií a hledáte přírodní produkt, který můžete kombinovat s léky na předpis, případně je jím zcela nahradit, StopALERG je vhodnou alternativou pro vás. Je přírodní a šetrný k organismu, je vhodný pro děti od 3 let a mnoho zákazniček jej ocení například v těhotenství či při kojení.

Ovomukoidy a ovoinhibitory, přírodní zázrak na potlačení alergie

Při alergii organismus reaguje různými projevy a vyplavují se různé bioaktivní látky. Uvolňuje se histamin, který je zodpovědný za nepříjemné alergické reakce. K potlačení jeho působení se užívají různé léky, mnohé obsahující kortikoidy, se silnými a často nepříjemnými vedlejšími účinky.

Ovomukoidy a ovoinhibitory jsou glykoproteiny nacházející se ve vaječném bílku, které mají schopnost inhibovat některé z enzymů přítomných na alergenech. Mohou snižovat alergickou odpověď organismu navázáním se na některé typy serinových a trypsinu podobných proteáz exprimovaných na povrchu alergenů a takto potlačovat vnější projevy alergických chorob.

"Organismus alergika je zaplaven histaminem, díky ovomukoidům se však dále neprodukuje a po jeho přirozeném odbourání se již v těle nevyskytuje a alergické projevy ustupují."

Ovomukoidy a ovoinhibitory však kromě toho, že působí přímo v centru alergické reakce, mají silný preventivní účinek, proto je vhodné je užívat před očekávaným zvýšeným působením alergenů. Díky užívání těchto látek se alergeny nedostanou až k buňkám, které by stykem s nimi spustily alergickou reakci.

Moc přírodních glykoproteinů znali již naši předkové

Tyto účinné látky obsažené v křepelčích vajíčkách se k potlačení nepříjemných alergických reakcí používají již celá staletí. Ve starověké Číně se používali v boji se sennou rýmou, astmatem nebo atopickým ekzémem. Historické prameny odkazují také na dnešní Turecko a Francii, kde jsou u alergiků oblíbené dodnes.

.

 

bojovnik-proti-alergii-zinokStopALERG plus zinek

Stopalerg je přírodní antihistaminikum. Tento výživový doplněk je ve formě žvýkací tablety s přírodními glykoproteiny, které ulevují od senné rýmy, astmatu či atopického ekzému. Zinek přispívá ke správnému fungování imunitního systému

Bojovník proti alergii

Jak to funguje: Obsažené ovomukoidy mají schopnost utlumovat serinovou proteázu zvanou trypsin. Trypsin je zodpovědný za spuštění složitého řetězce chemických procesů při alergické reakci, jako je například podráždění nebo zánět. Nepřímo tak zabraňuje i vyplavování histaminu a rozvoji alergické reakce. Doporučená denní dávka: Dospělí a děti od 3 let užívají 1 dávku (2 tablety), dle potřeby. Maximální denní dávka je 10 tablet. Ustanovená maximální denní dávka se nesmí přesáhnout. Složení: přírodní glykoproteiny, sladidlo: sorbitol (E420), protihrudkovací látka: magnesium stearát (E470b), Zinek 1,5 mg 15 % RVH** Referenční výživová hodnota

Zpět do obchodu